تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

جهان تا سال ۲۰۲۰ میلادی، میلیاردها دالر به افغانستان کمک می‌کند

  قرار <a href= است جامعۀ جهانی تا ۲۰۲۰ حدود ۱۳ میلیارد دالر به افغانستان کمک کند" width="468" height="263" />

  رهبران حکومت وحدت ملی و مقام‌های بیش از ۷۰ کشور جهان در بروکسل گردهم جمع شده بودند تا روی آغاز مذاکرات صلح و جلب کمک بیش از ۱۳ میلیارد دالری برای افغانستان تا سال ۲۰۲۰، تعهد کشورهای جهان را به دست بیاورند.

  محمداشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در سخنرانی افتتاحیۀ این کنفرانس، بر ارادۀ خلل‌ناپذیر  برای زدودن فقر و فساد اداری و ایجاد یک افغانستان قوی، با ثبات و دارای اقتصاد خوب تاکید کرد.

  آقای غنی گفت "دشمنان آزادی می‌توانند چرخۀ رسانه‌ها را تحت تاثیر قرار دهند؛ اما آنان در ارادۀ ما خلل نخواهند آورد، عزم ما را کم‌رنگ نخواهند ساخت و تمرکز ما روی ساختن یک دولت قوی، مارکیت اقتصادی و نهادهای اجتماعی که مردمان آزادمنش و یک کشور مستقل را نیاز دارد، تغییر نخواهند داد."

  رئیس جمهور غنی گفت که افغانستان با سقوط اجتماعی روبرو بوده و به گفتۀ وی ۳۹ درصد افغان‌ها با حقوق کمتر از ۱.۳۵ دالر در روز زند‌گی می‌کنند.

  کشورهای اشتراک‌کننده نیز به ادامۀ تعهد شان برای افغانستان و ایستادن در کنار افغان‌ها تاکید کردند. نمایند‌گان با تاکید بر تأمین صلح در افغانستان، آن را برای آینده این کشور خیلی مهم دانستند.

  فدریکا موگارینی رئیس سیاست خارجی اتحادیۀ اروپایی گفت که تنها آن اتحادیۀ ۲۸ عضوی، تا سال ۲۰۲۰ حدود ۱.۳۵ میلیارد دالر به افغانستان مساعدت خواهد کرد. او از سایر شرکای بین المللی نیز خواست تا سهم مشابهی بگیرند.

  منبع: صدای امریکا


  این مطلب تا کنون 73 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : افغانستان ,نخواهند ,دالر ,تاکید ,رئیس ,جهان ,رئیس جمهور ,برای افغانستان ,
  جهان تا سال ۲۰۲۰ میلادی، میلیاردها دالر به افغانستان کمک می‌کند

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر