جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

ربانی: جلب کمک‌های مالی تنها هدف نشست بروکسل نیست

  افغانستان به دنبال جلب حمایت جهانی از برنامه های توسعه ای خود می باشد

  وزارت خارجۀ افغانستان می‌گوید که این کشور در کنفرانس بروکسل تنها به دنبال جلب همکاری‌های مالی جامعه جهانی نیست؛ بلکه حمایت بین‌المللی را به منظور تأیید برنامه‌هایی توسعه‌یی برای خودکفایی خود دنبال می‌کند.

  این وزارت با نشرخبرنامه‌ای می‌گوید که صلاح‌الدین ربانی وزیر خارجه به روز سه شنبه (۱۳ میزان)، با محمدرضا سرمدی قائم مقام وزارت خارجه ایران در بروکسل پایتخت بلجیم دیدار و گفتگو کرده است.

  در این دیدار، صلاح‌الدین ربانی گفته است "افغانستان در کنفرانس بروکسل تنها دنبال جلب یک جانبه همکاری‌های مالی جامعه جهانی نیست، بلکه دنبال کسب حمایت جهانی از برنامه‌های توسعه‌یی نیز می‌باشد که افغانستان را در سال‌های آینده به خودکفایی اقتصادی برساند".

  وزیر خارجۀ افغانستان با اشاره به اهمیت نقش کشورهای منطقه و سرمایه‌گذاری آنها در کشورش تأکید کرده است که به همین دلیل، یکی از نشست‌های جانبی کنفرانس بروکسل، در مورد همکاری‌های اقتصادی منطقه‌یی اختصاص یافته است.

  در این دیدار، آقای سرمدی، توسعه افغانستان، به ویژه غرب این کشور را برای ایران بااهمیت خوانده و گفته است، هدف از احداث خط آهن خواف – هرات و راه ترانزیتی چابهار تقویت همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور بوده است.


  این مطلب تا کنون 35 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 13 مهر 1395
  منبع
  برچسب ها : همکاری‌های ,بروکسل ,افغانستان ,ربانی ,اقتصادی ,جهانی ,جامعه جهانی ,صلاح‌الدین ربانی ,همکاری‌های اقتصادی ,مالی جامعه ,همکاری‌های مالی ,مالی ,
  ربانی: جلب کمک‌های مالی تنها هدف نشست بروکسل نیست

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 5 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر